top of page
Aiakujundaja Mall Heinla täisportree põlle ja korviga.

Aiaaeg aiakujundus

Armastus aianduse vastu algas tasapisi, märkamatult. 

On juhtunud nii, et kogu oma elu olen elanud aiaga eramajas. Aias toimetamine ja aiaruumi kasutamine on olnud pere liikmete jaoks loomulik.

Elu edenedes keskendusid aiategemised pigem ilu loomisele ja siis sai iseenese tarkus otsa. Mõtete korrastamiseks osalesin paaril kursusel, ostsin ja uurisin raamatuid. Kasvas soov aiandust rohkem ja süsteemselt õppida. 

2008 alustasin õppimist Räpina Aianduskoolis maastikuehituse erialal, lõpetasin kiitusega. Enam kui 10 aastat tagasi oli maastikuehituse eriala õppekava tänasest sootuks erinev. Väga suur osa oli taimede tundmisel ja haljastusplaani koostamisel. Sain õppida Reet Palusalu, Andres Vaasa, Jaan Kivistiku, Reti Randoja-Muts, Tiina Paasiku ja Sirje Toddingu tundides, olen selle üle rõõmus ja tänulik.

2019 leidsin, et Hiiumaa Ametikoolis, Suuremõisas on avatud uus õppekava - Linnaaiandus, mis sobis hästi teadmiste täiendamiseks. Hiiumaal olid õpetajateks suurepärased Maarja Gustavson, Taavi Tuulik, Lylian Meister, Lui Remmelg, jpt. Lõpetasin töö personalijuhtimise erialal, et pühenduda õppimisele ning enese täiendamisele aianduse valdkonnas. Kooli lõpetasin kutseeksamiga, sain 4. taseme aednikuks. 

Minu jaoks algas aiandusele pühendatud aeg - aiaaeg. 

bottom of page